602 7692, Mobiil: 506 8437
Reklaambännerid


Kalkulaator
Hind EUR:
Arvuta
Hind EEK:

TRIPHALA CHURNA

TriphalaTervise
Hind:
7.95 EUR

TRIPHALA

Tänapäeva „tervisetööstuses“ on populaarseimad vahendid need, mis suunatud seedimise parandamisele. Triphala on selles mõttes suurepärane, ent lisaks seedetegevuse reguleerimisele on tal veel palju kasulikke omadusi. Triphala on suurepärane käärsoole puhastaja. Läbivalt on iidses ayurveda kirjanduses kiidetud Triphalat seedeprotsessi ja väljutamist reguleeriva toime poolest. Triphala toimib ka kõigi kolme dosha tasakaalustajana.

Triphala on üks kuulsamaid ürdisegusid ayurvedas ning tähendab otsetõlkes „Kolm puuvilja“ – Haritaki, Amalaki (India karusmari) ja Bibhitaki. Triphala on kõrgelt tunnustatud rasayana – ehk eluiga ja vitaalsust suurendav potentne ürdisegu, rasayana suurendab „ojas“ehk seedimisprotsessi kõige peenemat produkti mis hoiab ära haigused, annab nahale läike ning noorendab kogu keha. Lisaks on Triphalal ayurveda kohaselt rida spetsiifilisi mõjusid, nagu seedetrakti noorendamine ning rasayana nahale ja silmadele.Triphala tasakaalustab Vata kehaenergia Apana ehk väljutavat ja puhastavat tüüpi energiat, mis valitseb käärsoole, alakõhu, menstruatsiooni ja väljutamise üle.

Enamusele inimestest toimib Triphala kui pehme lahtisti olles nii suurepärane mürkidest puhastaja seedetraktile. Väga harvadel juhtudel võib ta toimida tugevama lahtistina. Mõõdukates doosides on ta aga õrn ja aeglaselt mõjuv mürkidest puhastaja.

Triphala suurendab kõiki keha 13 agnit ehk seedetuld, rahustab Kapha ja Pitta energiaid ning regulaarsel tarvitamisel on võimas vananemisvastane rasayana.Oma aeglase toime tõttu võib Triphalat tarvitada pika aja vältel, nii omab ta sügavalt puhastavat mõju. Puhastades verd, lihaseid ja rasvkude on ta ka suurepärane nahahaiguste ärahoidja. Kõrvaldades „ama“ rasvkoest on ta ka kasulik kolesterooli tasakaalustamiseks. Triphala on kasulik ka kuseteede puhastamiseks.

Tarvitamine (kõige parem oleks konsulteerida ayurveda nõustajaga):

2-3 grammi pulbrit ehk ca 0,5 – 0,75 tl pulbrit segada sooja veega ja võtta sisse enne magamaminekut või siis jaotada sama portsjon päeva peale ja võtta 3 korda 1/3 sellest sisse söögikordade vahepeal. Doosid võivad erinevatel juhtudel olla ka oluliselt suuremad (mitu supilusikatäit), õige doos oleks mõistlik leida kas ayurveda nõustaja kaasabil või siis järk-järgult doosi suurendades.


AYURVEDA INFO (NB! See ei ole ametlik Ravimiameti info, vaid Ayurveda pärimuslik teave, tegemist ei ole ravimiga!)

Omamoodi on Triphala ayurveda imerohi, mida kasutatakse kõige erinevamate häirete puhul. Laialdaselt kasutusel lahtistina. Samas ei ole Triphala pelgalt lahtisti, vaid võimas keha stimuleerija mis parandab tervist ja keha üldist konditsiooni. Ta puhastab keha mürkidest ja jääkidest nii et keha ja tema organid saavad nooreneda ning paraneb keha toonus.

Triphala koosneb 3 kõige väärtuslikumast ürdist – Amalaki, Haritaki ja Bibhitak. Need on imelised ürdid ja väga laialdaselt kasutusel. Pikema aja jooksul tarvitatuna aitavad vabaneda ka liigsest kehakaalust. Triphala aitab kaasa soolet tervisele ning toimib lahtistina ilma krampe või ärritust põhjustamata. Triphala stimuleerib õrnalt soolteseinu ja taastab käärsoole toonuse, aidates nii kaasa paremale väljutamisele ja puhastades käärsoolt. Ta aitab kaasa haavandite paranemisele ning lipoomi ravile. Samuti on ta näidanud anti-oksüdatiivset toimet. Ta on tõhus superoksiidi poolt põhjustatud punaliblede hemolüüsi ärahoidmiseks.

Triphala on ayurveda pärimuse kohaselt kasulik järgmistel puhkudel:

• Suurepärane rasayana

• Kerge lahtisti

• Diabetes mellitus

• Hoiab ära liigse mikturatsiooni

• Kasulik kollatõvega

• Hea erinevat tüüpi palavike puhul

• Parandab isu, suurendab baas metaboolset määra

• Omab potentsiaalset vähivastast toimet

• Hea erinevate nahahädade korral

• Triphala hommikuse kasutamise rutiin arvatakse detoksifitseerivat keha ning taastavat kogu seedetrakti terviklikkuse

• Head anti-oksüdatiivsed omadused

• Parandab tsirkulatsiooni

• Anti-mikroobne, põletikuvastane, kasutatakse ophthalmia korral

• Kasvajatevastane toime

• Allergiavastane

• Kasulik erinevate silmahaiguste korral – konjunktiviit, progresseeruv müoopia, glaukoom, katarakt

• Parandab käärsoole tervist ja toimib kehasõbraliku lahtistina

DOOS: 2-5 spl õhtul leige vee või piimaga (NB! Õige doos tuleks leida järkjärgult katsetades või siis ayurveda nõustaja soovitusest lähtuvalt - liiga vähe ei too kaasa soovitud tulemust ja liiga palju võib kõhu lahti teha).

Võib tarvitada ghee või meega.

NB! Ei tohi tarvitada raseduse ajal (allasuunatud!)

VEEL AYURVEDA INFOT TRIPHALA KOHTA

TRIPHALA

on ayurveda taimne rasayana, mis sisaldab kolmes võrdses osas India karusmarja, bibhitaki ja haritaki puude vilju. Olemuselt on Triphala looduslik taimne lahtisti ja soolte puhastaja, toonikum ning noorendaja. Need 3 taime on ayurvedas olulisimad 5 elementi tasakaalustavad taimed.

Lahtistamis-ja puhatuseesmärgil võetakse hommikul sisse 1 tl pulbrit, lahjendades selle klaasis vees ning lastes segul üleöö seista enne tarvitamist. Võib tarvitada ka mahlaga (tugev maitse!). Kui soovite tühjendada sooli siis ca 45 min hiljem tuleks juua kergelt soolast leiget vett ca 1 liiter. Peatselt toimub mitu väljutamist – kui seda ei juhtu, öeldakse toksiinide hulga olevat väga suure ning tarvis on suurendada doosi. Iivelduse teke viitab akumuleerunud limale või seedimata toidule – siis tuleks lisavee ja sõrmede kurkulükkamise abil proovida oksendada.

Soolestiku töö korrashoidmiseks võib pulbrit tarvitada 1 tl või pisut vähem enne magamaminekut sissevõetuna.

Triphala suurendab kõiki keha 13 agnit ehk seedetuld, rahustab Kapha ja Pitta energiaid ning regulaarsel tarvitamisel on võimas vananemisvastane rasayana.Oma aeglase toime tõttu võib Triphalat tarvitada pika aja vältel, nii omab ta sügavalt puhastavat mõju. Puhastades verd, lihaseid ja rasvkude on ta ka suurepärane nahahaiguste ärahoidja. Kõrvaldades „ama“ rasvkoest on ta ka kasulik kolesterooli tasakaalustamiseks. Triphala on kasulik ka kuseteede puhastamiseks.

Kogus: 100g, Bio
Reklaambännerid