602 7692, Mobiil: 506 8437
Reklaambännerid


Kalkulaator
Hind EUR:
Arvuta
Hind EEK:

JALA NETIPOT VASEST 500ml

JalaNetiVaskKehahooldusSN
Hind:
19.55 EUR

Jala Netipot, vasest

See Jala Netipot on valmistatud vasest – mida hinnatakse Ayurvedas tema positiivsete omaduste poolest (mikroobidevastane, doshade ehk kehaenergiate tasakaalustaja, antioksüdant, põletikuvastane, steriliseeriv – hea vee puhastaja, artriidivastane toime – vaskvõrud!). Sadhguru, India joogi, müstik ja filantroop on öelnud: "Kui hoiad vett vasest anumas, soovitavalt üleöö ja vähemalt 4 tundi, siis omandab vesi vaselt teatud omadused, mis on eriti head maksale ning tervisele üldiselt!"

Kasutamisõpetus:

Täida kannuke ihusooja, kergelt soolase veega (ca 1 tl poole liitri vee kohta). Väldi joodilisandiga soola kasutamist ning kasuta võimalusel vaid head looduslikku meresoola ilma igasuguste lisanditeta.

Soolalahuse kontsentratsioon peaks olema ca 0,9% (s.t 2,5 grammi soola ¼ liitri vee kohta) - isotooniline lahus ehk inimvere soolasusega. Võid teha suurema koguse korraga valmis, et siis väikest kannukest vajadusel täita.

Aseta kannu tila ühte ninasõõrmesse ja pööra pisut edasi-tagasi kergelt survestades, katsu hoida tila suund ninakäigu suunaga joondatud, hinga läbi avatud suu. Nüüd kummardu kraanikausi kohale nii et lõug jääks allalpoole kui otsmik, hingates läbi suu hakka viima pead küljele nii, et nina liigub alt ülespoole, enamvähem diagonaalselt nii et nina on pisut kõrgemal kui suu, reguleeri siis pea asendit seni, kuni vesi hakkab teisest sõõrmest välja voolama.Lase ca pool suuremast kannust tühjeneda (väiksema kannu korral terve kann), eemalda siis kannuke ja tõuse püsti, nuuska õrnalt mõlemad ninapooled tühjaks ja korda sama protseduuri teisele poole. Kui kann tühi, siis jällegi tõuse seisma ja nuuska nina puhtaks. Vajaduse korral korda kogu protseduuri mitmeid kordi.

Protseduuri lõpul on oluline nina ka soolveest tühjaks saada ja kuivatada.Järgmine kuivatusviis sobib vaid normaalse vererõhuga inimestele:

Kummardu vöökohast ette ja alla ning lase peal allapidi rippuda nii et nina on suunatud põranda poole ja lase siise liigsel veel ninast välja valguda hingates samal ajal läbi suu. Siis korda sama suunates nina põlvede poole. Nüüd tõuse seisma ja tee kiiret hingamist - esmalt 10 korda läbi mõlema ninapoole "nuhatades". Nüüd sulge sõrmega parem ninapool ja tee sama vasakust sõõrmest 10 korda ning siis korda protseduuri nuhatades läbi parema sõõrme. Lõpetuseks korda sama nii nagu alguses läbi mõlema ninapoole.

LISAINFOT NETIPOTI KOHTA:

Netipot puhastab, värskendab ja kaitseb ninakäike, mis on meie keha esimene kaitseliin haiguste vastu. Iidsest ayurveda terviseõpetusest pärinev NetiPot protseduur on tänapäeval leidnud laialdast soovitust ka arstide ja apteekrite poolt üle maailma – et aidata neid, kel probleeme allergia ja siinustega.

Meie ninakäigud on vooderdatud peene limakihiga ning just see on meie keha esmane tõrjekomando haigustekitajatele. Seda vajalikku kaitsemehhanismi peab hoidma niiske, puhta ja tervena. Netipot protseduur peaks olema osa igapäevasest rutiinist, nii nagu hammaste pesemine.

Soolase veega ninakäikude läbipesemine on idamaades läbi aegade au sees olnud. Läänemaailmas on see leidnud poolehoidu seoses üha enam levivate allergia, nohu, viiruste ja hingamisraskustega. Meditatsiooni ja jooga praktiseerijad kasutavad Netipot abi, et tagada hingeõhu takistusteta liikumine mõlemas ninapooles.

Läbi nina hingates filtreeritakse ja niisutatakse sissehingatav õhk. Ninakäigu peen limajas vooderdis peab kinni mustuse, tolmu, õietolmu, mis lükatakse järkjärgult ninakoopa tagumisse osasse ning lõpuks valgub see kurku ja neelatakse alla. Kui limaskestad kuivavad või häiruvad ja lima muutub kas paksuks ja tihkeks või liiga vedelaks ja jooksvaks, siis on viirustel ja bakteritel hõlbus kaitsvast limaskestast läbi tungida ja põhjustada meile nohuna tajutavat tursumist ning rohket lima eritumist.

Netipot protseduuridel kasutatav soolalahus kannab osa meie ninna kogunevast lastist kehast välja ilma et see meile ebameeldivusi jõuaks valmistada või meile kurgu kaudu makku liiguks. Netipot hoiab ninakäigu puhta ja limaskesta niiske ja korras. See on üks paremaid rahvaravivõtteid haiguste ennetamiseks ning samuti aitab leevendada viiruste, külmetuste, allergiate ja sinusiidi sümptomeid. Ja muidugi hoiab ta eelkõige hingamise vaba ja puhta!

 

 

NETIPOT protseduuri võib teha nii tihti kui vaja või vähemalt kord päevas – hommikul.

 

Vaata ka kasutamisõpetust: http://www.himalayaninstitute.org/netipot/netipotinstructions.aspx

Kogus: 500 ml
Reklaambännerid