602 7692, Mobiil: 506 8437
Reklaambännerid


Kalkulaator
Hind EUR:
Arvuta
Hind EEK:

NETIPOT ninakann S

SNNetiPot
Hind:
6.95 EUR

NETIPOT NINAKANN

Keraamiline kannuke ninaõõne puhastamiseks; ideaalne reisimiseks.

Indias tuntaksa ja hinnatakse seda traditsioonilist ayurveda protseduuri juba aastatuhandeid. See on väga tõhus meetod igasuguste tavapäraste ninakäikude probleemide korral (allergia leevendamiseks, nohu ärahoidmiseks, nina puhastamiseks, siinuseprobleemide korral, viiruste ärahoidmiseks, jne).

 Kasutamisõpetus:

 Täida kannuke ihusooja, kergelt soolase veega (ca 1 tl poole liitri vee kohta). Väldi joodilisandiga soola kasutamist ning kasuta võimalusel vaid head looduslikku meresoola ilma igasuguste lisanditeta.

Soolalahuse kontsentratsioon peaks olema ca 0,9% (s.t 2,5 grammi soola ¼ liitri vee kohta) - isotooniline lahus ehk inimvere soolasusega. Võid teha suurema koguse korraga valmis, et siis väikest kannukest vajadusel täita.

 Aseta kannu tila ühte ninasõõrmesse ja pööra pisut edasi-tagasi kergelt survestades, katsu hoida tila suund ninakäigu suunaga joondatud, hinga läbi avatud suu. Nüüd kummardu kraanikausi kohale nii et lõug jääks allalpoole kui otsmik, hingates läbi suu hakka viima pead küljele nii, et nina liigub alt ülespoole, enamvähem diagonaalselt nii et nina on pisut kõrgemal kui suu, reguleeri siis pea asendit seni, kuni vesi hakkab teisest sõõrmest välja voolama.Lase ca pool suuremast kannust tühjeneda (väiksema kannu korral terve kann), eemalda siis kannuke ja tõuse püsti, nuuska õrnalt mõlemad ninapooled tühjaks ja korda sama protseduuri teisele poole. Kui kann tühi, siis jällegi tõuse seisma ja nuuska nina puhtaks. Vajaduse korral korda kogu protseduuri mitmeid kordi.

KUIVATAMINE: Protseduuri lõpul on oluline nina ka soolveest tühjaks saada ja kuivatada.Järgmine kuivatusviis sobib vaid normaalse vererõhuga inimestele:

Kummardu vöökohast ette ja alla ning lase peal allapidi rippuda nii et nina on suunatud põranda poole ja lase siise liigsel veel ninast välja valguda hingates samal ajal läbi suu. Siis korda sama suunates nina põlvede poole. Nüüd tõuse seisma ja tee kiiret hingamist - esmalt 10 korda läbi mõlema ninapoole nuusatades mõõdukalt nii sisse kui välja hingates ja pisut suurema rõhuasetusega välja"nuhatustel". Nõõd sulge sõrmega parem ninapool ja tee sama vasakust sõõrmest 10 korda ning siis korda protseduuri nuhatadse läbi parema sõõrme. Lõpetuseks korda sama nii nagu alguses läbi mõlema ninapoole.

 NETIPOT protseduuri võib teha nii tihti kui vaja või vähemalt kord päevas – hommikul. 

Vaata ka kasutamisõpetust: http://www.himalayaninstitute.org/netipot/netipotinstructions.aspx

Suurus: Väike
Värvus: Valge
Reklaambännerid